Статті про здоров'я Сортувати по: даті рейтингу
Чи об’єднає холістична медицина традиції сходу і технології заходу?
Людство за весь період існування ще ніколи не витрачало на охорону здоров'я стільки ресурсів, як нині - за останні 5 років витрати на галузь у світі зросли на 35%. Водночас населення планети, в тому числі і в країнах з розвиненою медициною, не стає здоровішим. Збільшується частка хронічних недуг (їх перелік поповнила нова, медикаментозна, хвороба), а медичні спеціальності настільки «звужуються», що розглядають людину як складний набір окремих механізмів. Зайшовши у глухий кут, медична наука тепер оглядається назад, щоб розгадати таємниці комплементарної медицини, яка віками рятувала людей «голими руками» (порівняно із сучасними технологіями). Чи буде подолано бар'єри між альтернативними методами лікування і досягненнями сучасної медичної науки? Чи об'єднаються алопати і натуропати заради єдиної мети? Чи будуть схід і захід разом, незважаючи на різні філософії лікування людини? Більшість цивілізованих країн уже прийняли такий альянс за основу профілактики та подолання багатьох поширених хвороб і навіть відобразили це у своїх доктринах охорони здоров'я. Однак і досі протистояння методів домінує і кожен із них нагадує окрему планету.
Невидимі травми мозку
Вибухова хвиля чинить на мозок значний, однак часто невидимий, вплив. Вона "б'є" по судинах, черепі та мозку. За міжнародною класифікацію таким пацієнтам ставлять діагноз: легка черепно-мозкова травма, тобто - струс головного мозку. Однак на пострадянському просторі досі використовують викривлений термін "контузія".
Левофлоксацин в лікуванні негоспітальної пневмонії:
Негоспітальна пневмонія (НП) є одним із найпоширеніших респіраторних захворювань із потенційно серйозними наслідками, її щорічна поширеність у розвинених країнах коливається в межах 1,6-16 випадків на 1 тис населення [1, 2]. Попри те що для лікування НП розроблено декілька схем антибіотикотерапії (АБТ), НП все ще залишається однією з основних причин смерті від інфекційних захворювань і пов'язана зі значною захворюваністю, смертністю та витратами. Після встановлення діагнозу правильний і швидкий початок АБТ є життєво важливим для належного лікування пацієнтів [6].
МРТ - сучасна діагностика, успішне лікування
Запорука успішного лікування - рання діагностика будь-якого захворювання. Про це в один голос твердять усі фахівці. Найпопулярніший спосіб безболісно зазирнути всередину організму - МРТ. Чим же відрізняються сучасні апарати, і що нового обіцяють пацієнтам розробники інноваційних МРТ-технологій?
Нетипові ознаки інфаркту. Як попередити, розпізнати
Інфаркт міокарда - це ураження серцевого м'яза, викликане порушенням його кровопостачання.
В Україні кожного року збільшується кількість хворих на цю недугу.
Статистика смертності від серцево-судинних захворювань є високою впродовж десятиріч.